Jak vyčistit granitový dřez

Granitové dřezy jsou skvělou volbou pro jakoukoli moderní kuchyni, díky svému elegantnímu vzhledu a odolnosti. Ale jak udržovat tento krásný materiál ve 100% stavu? V našem praktickém návodu naleznete rady jak vyčistit granitový dřez od usazenin a jak na pravidelnou údržbu granitového dřezu. Jak tedy pečovat o granitový dřez?

Pravidelné čištění dřezu

Základem péče je především pravidelné čištění dřezu na denní bázi. Co je tedy důležité - po každém mytí dřez opláchněte prostředkem na nádobí a otřete do sucha. Tím předcházíme usazování vodního kamene. Nicméně v oblastech, kde je tvrdá voda a vodní kámen se přesto usazuje, je třeba použít i čistící prostředky pro údržbu granitového dřezu.

Vodní kámen vytváří na dřezu nevzhledné usazeniny, do kterých se snadno vsakují pigmenty z čaje, kávy, vína, borůvek apod. Pokud máte tedy dřez zaneřáděný vodním kamenem, je třeba použít silnější "zbraně".

Čím vyčistit granitový dřez

Jak už jsme si řekli, základem je pravidelná údržba běžnými prostředky. Ale jak tedy čistit granitový dřez pokud je již zanešený? Možností a prostředků je mnoho.

  • Vytvořte si roztok ze tří částí vody a jedné části octa, naneste na dřez a nechejte působit několik hodin. Poté použijte houbičku a pastu na granitové dřezy. Třeba Sinks čistící pastu
  • Pokud vám nevyhovuje čištění dřezu za pomoci octu kvůli octovému odéru, tak je možné čistit dřez profesionálnějším způsobem a vzít si na pomoc čistící prostředky na dřezy.

Pro čištění dřezu doporučujeme  speciální sprej Franke na granitové dřezy. Stačí jej nastříkat na povrch dřezu, nechat 5 minut působit a poté setřít hadříkem či houbičkou Magic Sponge

 

Prodloužení efektu údržby granitového dřezu

Jestliže jste si již prošli celou fázi čištění a odstranění nečistot, jistě nechcete, aby jste museli brzy čištění opakovat. Proto je vhodné dřez naimpregnovat. K tomuto účelu poslouží dobře  i olivový olej. Stačí dřez natřít, nechat působit cca 30 minut a poté přebytečný olej setřít.

Jako alternativu oleji máme k dispozici samozřejmě i další prostředky. Kupříkladu Impregnace Sinks - s tou máme velmi dobré zkušenosti. Díky impregnaci se prodlužuje doba mezi čištěním dřezu a kuchyňský dřez opravdu zůstává mnohem déle ve skvělé kondici.

.
.
.
.
.
.

A čemu se vyhnout při používání dřezu?

Základem údržby je prevence. Zde je několik rad, které doporučujeme dodržovat

  • Nepoužívejte kovové čistící houbičky a drátěnky - částečky mohou zůstávat na povrchu dřezu a způsobovat skvrny
  • Nenechávejte delší dobu ve dřezu vlhké houbičky, hadříky apod. Díky tomu se pak usazuje vodní kámen na dřezu.
  • Vyvarujte se používání čističů odpadu - ten může povrch dřezu nenávratně zničit
  • Neodkládejte horké hrnce na dřez. Dřezy nejsou k tomu určeny. Odolávají sice krátkodobým vysokým teplotám, ale může dojít k poškození povrchu
  • Nevylévejte do dřezu horký olej
  • Nepoužívejte dřez jako krájecí podložku

 

Snad se vám naše rady budou hodit a díky nim bude váš dřez po dlouhou dobu stále jako nový. Občas se nás také zákazníci ptají jak vyčistit černý či bílý granitový dřez. Tyto rady jsou universální a platí pro jakoukoliv barvu granitového dřezu.

Závěrem děkujeme za návštěvu našeho webu a přejeme příjemný nákup. Pokud budete potřebovat jakoukoliv další radu, neváhejte a napište či zavolejte. Rádi poradíme.